Posiłek w szkole i w domu

„Posiłek w szkole i w domu”

Wieloletni Rządowy Program „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019-2023 został ustanowiony 15 października 2018 r.

Poprzez realizację Programu Ministerstwo Edukacji i Nauki wspiera organy prowadzące publiczne szkoły podstawowe w zwiększeniu liczby stołówek szkolnych oraz miejsc dostosowanych do spożywania posiłków przez uczniów.

Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Strzyżowie w roku 2022 złożył  wniosek w ramach modułu 3 Programu „Posiłek w szkole i w domu” i otrzymał dofinansowanie z budżetu państwa w kwocie 80 000, 00 zł na realizacje zadania. Trzeci moduł zakłada doposażenie i poprawę standardu już działających stołówek (mających własną kuchnię i jadalnię) lub doposażenie tych, które nie działały tak, aby mogły zostać uruchomione lub stworzenie nowych, a także wsparcie adaptacji i wyposażenia pomieszczeń przeznaczonych do spożywania posiłków. Wkład własny w realizację zadania, w kwocie 121 370,85 zł, zapewnił nam organ prowadzący – Powiat Strzyżowski. Zadanie było realizowane przez okres wakacji i zostało zakończone końcem września. Całkowita wartość zrealizowanego Programu wyniosła 201 370,85 zł.